Android na tablecieProducenci programów operacyjnych, zafundowali w ostatnim czasie wiele nowości użytkownikom komputerów. Jedną z nich jest Windows 7. Po raz pierwszy podano do publicznej wiadomości informacje dotyczące tego produktu, jeszcze w roku 2000. Wówczas nosił on nazwę Blackcomb.

Nazwy Windows 7 użyto po raz pierwszy w roku 2007. Początkowo planowano, iż będzie to następca Windows XP. Została nią jednak ostatecznie Vista. Windows 7 natomiast, został następcą Visty. Stąd też wiele podobieństw pomiędzy obydwoma systemami.

Wzbogacanie produktu

Producenci wzbogacają jednak nowy produkt o liczne usprawnienia, które wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo, wydajność, zgodność, niezawodność i kompatybilność z nowymi urządzeniami. Nowe oprogramowanie wydano w sześciu wersjach: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Enterprise oraz Windows 7 Ultimate. Na stronach internetowych można bez trudu znaleźć przepiękne tapety Windows 7. Oprogramowanie to ma już zapowiedzianego następcę, Windows 8. Według zapowiedzi Microsoftu, pojawić ma się na rynku w 2012 roku. Zaprezentowany został CES 2011.

Android na tablecie

Uczestnicy prezentacji mieli okazję zobaczyć go na tablecie, który normalnie korzysta z Androida. Planowane są w nim takie zmiany jak: ulepszenia DFSR, przebudowanie jądra, dodanie obsługi klastrów, zmiany w dostępie do plików w oddziałach firm. Autorzy zapowiadają również wprowadzenie interfejsu w jakości 3D, możliwości wyboru przeglądarki jak również dodanie pakietu biurowego. Windows 8 ma być ponadto kompatybilny z procesorami ARM. Oznaczałoby to, ni mniej ni więcej, system na pecety, tablety i smartfony w jednym. Zapewne przysporzyłoby mu to wielu zwolenników. Oznaczałaby to bowiem, że system będzie działać także na mniejszych urządzeniach, zużywających mniej energii.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *