post

Sklepy internetowe to ostatnimi czasy bardzo popularny model biznesowy. Jest świetnym rozwinięciem już istniejącego fizycznie sklepu albo też pomysłem na całkiem nowy biznes, który może szybko przynieść zyski i wymaga minimalnych nakładów finansowych.

Zwłaszcza, gdy otwiera się sklep w modelu dropshipping.

Czym jest model dropshipping?

Dropshipping to model opierający się na wirtualnej współpracy. Dropshipping to jakby sklep internetowy dla firm. Wystarczy w hurtowni dropshippingowej kupić towar, a wysłany on zostanie do klienta końcowego sklepu online. Właściciel sklepu odpowiedzialny jest tylko za jego prowadzenie, aktualizowanie stanów towarowych i reklamowanie. Hurtownia zbiera zamówienia od sklepu, pakuje je i wysyła do klienta końcowego. Zwykle sklep musi opłacić wcześniej zamówienie, żeby zostało ono wysłane do jego klienta albo też otrzymuje fakturę z 7 dniowym terminem płatności lub co rzadziej spotykane rozliczany jest w systemie prowizyjnym i otrzymuje tylko różnicę między ceną hurtową, a detaliczną.

Mówiąc w uproszczeniu właściciel sklepu nie musi kupować towaru od razu do niego. Wystarczy znaleźć hurtownię współpracującą w ten sposób i podpisać stosowną umowę. Hurtownia zobowiązuje się dostarczać codziennie lub kilka razy w ciągu dnia informacje o dostępności towarów przez pliki typu data feed.

Wystarczy kupić domenę i opłacić platformę do prowadzenia sklepu internetowego. Jednak wybierając platformę trzeba sprawdzić czy przyjmuje ona plik produktowy generowany przez tę konkretnie hurtownię lub czy możliwa jest integracja przez jedno kliknięcie.

Korzyści z posiadania plików towarowych

W dropshippingu wszytko opiera się na plikach. Wgrywa się je do sklepu, aby mieć towar, aktualizuje żeby mieć pewność, że towar jest dostępny. Ale też dzięki aplikacjom takim jak shopping feed można te pliki przesłać do porównywarek cen. Nie trzeba dodawać setek towarów ręcznie ani do magazynu sklepu, ani do porównywarek. Bardzo mocno oszczędza to czas i eliminuje błędy. Wystarczy jeden plik od hurtowni, aby prowadzić i promować sklep.

Sprawdź: google feed

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *