post

Ubezpieczenia na życie zapewniają nie tylko ochronę naszym bliskim, gdy nas zabraknie. Obecnie w towarzystwach ubezpieczeniowych dostępne są także polisy, dzięki którym można oszczędzać i inwestować pieniądze. W ten sposób można zbudować finansowy parasol ochronny na przyszłość. Jaki rodzaj polisy w związku z tym możemy wybrać?

Nie wszystkie osoby, które zdecydowały się na wykupienie polisy na życie jest zainteresowanych tylko i wyłącznie ochroną zdrowia oraz życia. W życiu każdego z nas są takie momenty, w których oszczędzanie nabiera dużego znaczenia. Dzięki współczesnym polisom jest możliwe.

Dzięki polisom na życie można oszczędzać na wiele opcji. Jedną z takich możliwości jest polisa na życie i dożycie

Cechą charakterystyczną tego produktu jest to, że świadczenie otrzymają nasi bliscy na wypadek naszej śmierci; polisa ta umożliwia wypłatę pieniędzy, które zgromadziliśmy na polisie pod warunkiem, że dożyjemy wieku określonego w zawieranej z ubezpieczycielem umowie. Ciekawą propozycją są także ubezpieczenia z funduszem kapitałowym. Ale wybierając taką polisę musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż jest to produkt, który zapewnia tylko minimalną ochronę zdrowia i życia.

Produkty ubezpieczeniowe, które są obecnie dostępne pełnią bardzo różne funkcje

Ale w dużej mierze to od osoby kupującej ubezpieczenie zależy, jaka część składki zostanie przeznaczona na ochronę zdrowia i życia, a jaka zostanie przekazana na gromadzenie kapitału na przyszłość. Warto też pamiętać, że na polisie więcej zyskamy, gdy zdecydujemy się wykupić ją w miarę wcześnie.

Decyzję o tym, jaką część środków chcemy przekazać na ochronę swojego zdrowia i życia, a jaką na gromadzenie kapitału, powinniśmy bardzo uważnie przemyśleć. W przypadku, gdy mamy trudności z podjęciem decyzji, możemy zwrócić się o pomoc do doradcy ubezpieczeniowego. Pamiętajmy, że polisa na życie to zobowiązanie finansowe na kilka, kilkanaście lat; postarajmy się więc zrobić wszystko, aby był to produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *