post

Stosując podkład można stworzyć iluzję, że cera wygląda idealnie. Dostępne w dobrych drogeriach internetowych nowoczesne podkłady zbliżają nas do tego celu perfekcyjnie.

Podkłady dla cery trądzikowej

W przypadku takiej cery najlepszy jest sypki podkład mineralny, który nie zatyka porów, reguluje produkcję sebum, zmniejsza świecenie się cery. Dodatkowo taki podkład doskonale kryje niedoskonałości cery, ale nie tworzy na twarzy efektu maski. Dzięki temu, że nowoczesne podkłady do cery trądzikowej zawierają w swoim składzie tlenek cynku, stopniowo przesuszają skórę i zmniejszają trądzik. W składzie tych podkładów jest także tlenek żelaza, który nadaje kolor i zapewnia doskonałe krycie, mika, która rozświetla cerę i dwutlenek tytanu, który daje ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Do aplikacji sypkiego podkładu mineralnego używa się pędzla kabuki albo flat top. Kosmetyk można nakładać na sucho lub na mokro. Minerały zawarte w kosmetyku połączą się ze sobą zapewniając bardzo naturalny efekt po około pięciu minutach.

Podkład dla cery z przebarwieniami

Kosmetyk powinien nie tylko dobrze kryć, ale mieć także lekką, nawilżającą konsystencję. W przypadku cery z przebarwieniami czy bliznami podkład musi się dać rozprowadzić cienką warstwą, skóra pokryta podkładem musi oddychać. Warto wybrać podkład, który w składzie ma na przykład kwas salicylowy. Taki podkład będzie delikatnie, stopniowo złuszczał naskórek, pomoże więc zlikwidować blizny i przebarwienia. Tworzeniu się nowych przebarwień można zapobiec wybierając podkład, który w swoim składzie ma eperulinę.

Dla cery alergicznej

W przypadku takiej cery warto postawić na krem CC, który pełni rolę korektora i kremu pielęgnacyjnego. Tego typu kosmetyk ukoi skórę i zmniejszy ryzyko alergii. Idealny kosmetyk dal cery alergicznej powinien redukować uczucie ściągnięcia i swędzenie, powinien także błyskawicznie zmniejszyć zaczerwienienia. W kremie CC znajdują się mineralne pigmenty. Krem aplikuje się palcami albo jednorazową gąbeczką.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *