Paint.NETDobry program do obrobki zdjec, to Photo Filtre. Jest to darmowy program do edycji obrazów, przeznaczony głównie do obróbki grafiki, a nie jej tworzenia. Obsługuje formaty JPEG2000, EPS, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro).

Pobierając polską nakładkę można zrobić z niego w pełni darmowy program do obróbki zdjęć po polsku. Inne darmowe programy do obróbki zdjęć godne uwagi to The Panorama Faktory, Paint. NET i Photo Plus. Aplikacja The Panorama Faktory pozwala na tworzenie pięknych panoramicznych widoków z dostępnych zdjęć cyfrowych.

Obróbka zdjęć

Paint.NET to aplikacja autorstwa studentów z Washington State Uniwersity. Ponadto program posiada wiele profesjonalnych funkcji takich jak praca na warstwach czy wielopoziomowa historia wykonywanych operacji. Aplikacja PhotoPlus pozwala na retusz, dodatkowe efekty, takie jak rozmycie, ostrość, deformacja czy obsługa skanera. Można używać go do tworzenia obrazów, animacji oraz do edycji już istniejących. Rozbudowaną, uniwersalną aplikacją graficzną wyposażoną w opcje edycyjne jest program do obróbki zdjęć Paint Star. Obsługuje on ponad trzydzieści różnych formatów graficznych.

Retusz fotografii

Program pozwala na takie opcje, jak retusz fotografii, komponowanie i authoring obrazów, morphing, czyli płynne przejście jednego obrazu w drugi oraz robienie screen’ów. Do dyspozycji ma takie narzędzia malarskie jak pędzle, ołówek, gumka, spray, gradienty i tekstury, które można mieszać i łączyć na wiele sposobów, narzędzia transformujące, które pozwalają na przesuwanie, obrót, skalowanie, przycinanie, wykrzywianie obrazu i korektę perspektywy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *