O czym pisać bloga? – kilka pomocnych porad

Prowadzenie własnego bloga to obecnie bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu i dzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami oraz wiedzą. Dla niektórych osób jest to zresztą nie hobby, a raczej praca – na której mogą sporo zarobić, bo tak na świecie, jak i w samej Polsce najlepsi blogerzy mogą się pochwalić naprawdę wysokimi zarobkami.

Jeśli masz bloga, albo dopiero przymierzasz się do jego założenia, zapewne chciałbyś/chciałabyś zaprezentować się innym z jak najlepszej strony – jako nowoczesna osoba, której stronę warto odwiedzać. O czym pisać bloga, by było warto go czytać i jak pisać?

Pisz o tym, co wiesz

W sieci jest mnóstwo blogów prowadzonych przez osoby, które chciały prowadzić cos swojego, a chęć ta była większa od chęci przekazania czegoś wartościowego. A tak naprawdę to jest najważniejsze – internauci wchodzą na bloga po to, by dowiedzieć się czegoś nowego! Chcą uzyskać poradę, poznać opinię po przetestowaniu jakiegoś produktu, recenzję najnowszej książki, żeby wiedzieć, czy warto ją kupić, albo opis tego, jak korzystać z jakiejś maszyny.

Poszukują tak śmiesznych, jak i fachowych informacji – w zasadzie w każdej branży można się przebić, jeśli tylko to, o czym się pisze jest wartościowe i jeśli czyni się to w przystępny, interesujący sposób. Nie mogą to jednak być opisy takiego laika, jak oni sami – poszukują rad fachowcy i inspiracji.

Zainteresuj się marketingiem afiliacyjnym

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu – a skoro wkładasz w jego prowadzenie swoje siły i czas, to zapewne chciałbyś otrzymywać za to zapłatę – warto, byś zainteresował się marketingiem afiliacyjnym. Rozpocznij współpracę z jakąś firmą czy firmami w postaci programów partnerskich, czyli pośrednicząc pomiędzy nimi a internautami. Możesz otrzymywać pieniądze za kliknięcia w umieszczony na blogu link, odtworzenie filmiku reklamowego firmy, albo jakieś inne czynności, jak rejestracja w systemie czy skorzystanie z oferty sklepu. Wszystkie reklamy, jakie zamieścisz muszą jednak być jak gdyby wsadzone od niechcenia – to nie może być zalew treści polecającej, bo wówczas internauci Ci nie zaufają. Najlepiej pisać tak, by przemycać linki do innych firm.

Jak? Możesz albo napisać tekst, a później dopasować do niego dostępne programy partnerskie, albo wybrać jakiś (zgodny tematycznie z dziedziną, którą się zajmujesz) i wówczas napisać do niego tekst. Treści mogą być w formie recenzji, list, poradników, niezbędników, autorskich zestawień, relacji, luźnych komentarzy, podsumowań rocznych czy miesięcznych, albo opisu najnowszych promocji. Jeśli zdobędziesz już grono zaufanych czytelników, którzy zaczną interesować się nie tylko treścią bloga, ale i Tobą, możesz pozwolić sobie także na wpisy bardziej osobiste, dotyczące na przykład ulubionych książek z dzieciństwa, dań, sprzętów, których używasz w pracy, albo miejsc, gdzie chcesz się wybrać – w zależności, o czym piszesz bloga. Wszędzie przemycaj linki, ale nie rób tego w sposób nachalny.

Więcej na http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *