Kredyty gotówkowe mieszkaniowe i samochodowe

Jeszcze do niedawna banki oferowały nam pożyczki gotówkowe na określonych zasadach i na zazwyczaj wysoki procent.

Dziś ilość instrumentów finansowych, z których może skorzystać klient banku, zwiększyła się radykalnie, a kredyty zostały bardziej dostosowane do potrzeb konsumentów.

Największą popularnością wśród Polaków niezmiennie cieszą się kredyty gotówkowe

Szacuje się, że nawet osiemdziesiąt procent z klientów banków wybiera tę formę pozyskiwania gotówki. Ich atrakcyjność wynika w równej mierze z łatwości uzyskania kredytu, jak i jego dostępności. Aby uzyskać kredyt gotówkowy, musimy właściwie posiadać jedynie dowód tożsamości oraz zaświadczenie, które będzie dla banku dowodem, że posiadamy źródło dochodu, które czyni nas klientem wypłacalnym. Może to być zaświadczenie o zarobkach z tytułu umowy o pracę, odcinek renty lub emerytury, czy też zestawienie dokumentów finansowych firmy, które zaświadczy, że osiągamy zyski z prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli nigdy nie uchylaliśmy się od spłaty naszych zobowiązań i nie trafiliśmy tym samym na jedną z list niesolidnych dłużników, to kredyt zostanie nam najpewniej przyznany, a pracownikowi banku podjęcie tej decyzji zajmie dosłownie chwilę.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Trochę inne zasady obowiązują, jeśli chodzi o kredyty samochodowe oraz mieszkaniowe

Jeśli chcemy nabyć nowy pojazd, a nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, to kredyty samochodowe są najkorzystniejszym rozwiązaniem. Ten rodzaj kredytu jest bowiem tańszy niż kredyt gotówkowy, a różni się od niego tym, że nie można go przeznaczyć na inny cel niż zakup pojazdu. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku kredytów mieszkaniowych, które jak sama nazwa wskazuje, mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie na zakup mieszkania na rynku wtórnym lub pierwotnym. Inaczej też niż w przypadku kredytu gotówkowego, tutaj pieniędzy nie otrzymujemy do ręki. Bank niejako w naszym imieniu pokrywa całość rachunku za samochód lub mieszkanie, a my zobowiązani jesteśmy do zwrotu pieniędzy. W przypadku kredytu samochodowego mamy też możliwość wyboru, w jaki sposób będziemy spłacać kolejne raty, co jest także istotną różnicą w stosunku do kredytów gotówkowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *