post

Jakiś kredyt spłaca w naszym kraju bardzo wiele osób. Równie wiele jest zainteresowanych wzięciem kredytu. Dużą popularnością cieszy się kredyt na dowolny cel. Takim kredytem nazywany jest często kredyt gotówkowy.

Kredytem na dowolny cel interesują się między innymi osoby, którym potrzebna jest większa gotówka na przykład na spłatę innego kredytu, kupno samochodu, sfinansowanie remontu czy wakacyjnego wyjazdu. Kredyt na dowolny cel to dobre rozwiązanie także dla tych osób, które szukają kredytu, który sprawi, że kwota ich miesięcznego zobowiązania wobec banku nie będzie bardzo wysoka.

Wysokość kredytu na dowolny cel jest bardzo różna

Zależy oczywiście od tego, jaką zdolność kredytową ma przyszły kredytobiorca. Jego wysokość może przekraczać nawet kwotę stu tysięcy złotych. Spłata kredytu na dowolny cel może zostać rozłożona na kilka lat. Dzięki temu miesięczna rata nie obciąży w nadmierny sposób domowego budżetu kredytobiorcy.

Osoby, które na przykład w danym banku mają konto osobiste, mogą otrzymać kredyt na dowolny cel praktycznie od ręki. W wielu bankach decyzja o przyznaniu kredytu zapada w przeciągu 15-30 minut i to bez względu na to, czy osoba zainteresowana kredytem złożyła wniosek osobiście w oddziale banku, czy też zrobiła to za pośrednictwem infolinii albo przez internet.

Standardowy kredyt gotówkowy, który może zostać przeznaczony na dowolny cel przyznawany jest na podstawie zaświadczenia o wysokości zarobków

Zaświadczenie to należy dołączyć do wniosku kredytowego. Osoba składająca wniosek powinna posiadać dowód osobisty. Zdolność kredytobiorcy do spłaty kredytu oceniania jest na podstawie informacji o zarobkach, historii wyciągów z konta lub rachunku osobistego. W przypadku kredytu do 10 tysięcy złotych w większości banków klienci składają tylko oświadczenie o osiąganych dochodach. Biorąc kredyt warto rozważyć jego ubezpieczenie, aby zapewnić sobie ochronę na wypadek, gdyby zaszły sytuacje utrudniające (na przykład utrata pracy) spłatę zaciągniętego zadłużenia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *