post

Warto swoim paznokciom od czasu do czasu poświęcić trochę więcej uwagi. Jakich kosmetyków użyć, aby wykonać elegancki manikiur, który odmłodzi dłonie?

Jakie kolory lakieru warto wybrać?

Gdy chcemy zrobić manikiur, który z jednej strony będzie elegancki, a drugiej odmłodzi dłonie powinnyśmy wybrać kolory, które nie kontrastują ze skórą zbyt mocno. Takie kolory nie będą przyciągać zbyt mocno uwagi do skóry rąk. Robiąc elegancki, odmładzający manikiur pamiętajmy także o tym, że im paznokcie są dłuższe, tym jaśniejszy i bardziej neutralny powinien być kolor lakieru. W przypadku bardzo długich paznokci najlepiej sprawdzi się lakier w kolorze nude. Warto też pamiętać o tym, że jasne lakiery sprawdzają się, gdy mamy krótkie palce: optycznie je wydłużą. Idealne kolory, gdy chcemy optycznie wydłużyć palce to: jasny róż, beż, koral. Zimne, matowe odcienie beżu i różu wybierzmy, gdy chcemy optycznie rozjaśnić czerwoną skórę na dłoniach. Jeszcze mniej od skóry odcinają się lakiery półmatowe i matowe. Lakier w jasnym odcieniu pasuje na każdą okazję. Czasem chcemy mieć paznokcie pokryte interesującą fakturą, wzorem, kolorem. Decydując się na brokat kupiony luzem pamiętajmy, aby wybrać takie, który są raczej pyłkiem, a nie wyraźnymi kawałkami. Wygląd paznokci można zmienić bardzo szybko wybierając wodne naklejki na paznokcie.

Pielęgnujemy paznokcie

Zanim wykonamy odmładzający manikiur zastanówmy się, czy nie warto zafundować paznokciom odżywki. Warto wybrać taką, która jest połączeniem lakieru i odżywki. Taki preparat ma kolor nude, a więc przypomina kolor skóry. Taka odżywka wnika w płytkę, regeneruje ją i odbudowuje. Paznokcie staną się bardziej odporne na uszkodzenia. Odżywka zabezpieczy je przed rozdwajaniem się i łamaniem. Pod lakier warto stosować bazę. Wygładza ona powierzchnię płytek, maskuje przebarwienia i nadaje płytkom połysk. Bazę można nakładać zamiast lakieru (nałożenie 2 warstw bazy da efekt lakieru nude). Można ją nałożyć także pod lakier – nawet taki w bardzo jasnym kolorze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *