post

Słabe, łamiące się paznokcie to problem wielu osób w bardzo różnym wieku. Pojawia się w związku z tym pytanie: czy są leki, które pomogą pozbyć się problemu?

Na kondycję paznokci wpływa bardzo wiele czynników

Większość z nich zależna jest od nas samych. Na kondycji płytek niekorzystnie odbijają się błędy popełniane przy ich pielęgnacji, na przykład skracanie paznokci nożyczkami albo metalowym pilniczkiem. Paznokcie nie lubią także malowania lakierem i zmywania go zmywaczem zawierającym aceton oraz nakładania tipsów. Kondycja paznokci bardzo często pogarsza się także jesienią albo wiosną. Jest to efekt tego, że w okresie zimy w naszym jadłospisie jest mało produktów dostarczających organizmowi witamin i składników mineralnych. Również osłabienie organizmu po przebytej chorobie może negatywnie wpłynąć na stan paznokci.

Osłabione paznokcie można wzmocnić sięgając po odżywki do stosowania na płytki

Najczęściej wybieramy odżywki dostępne w sklepach kosmetycznych, które mają formułę bezbarwnego lakieru. Zawierają one składniki, które budują mocne paznokcie, ale często nie są skuteczne. Bardziej pomocne są odżywki, które należy wcierać w płytkę paznokcia. Stosowanie odżywek wymaga cierpliwości; kondycja paznokci powinna poprawić się po 1-2 miesiącach. Czasem jednak okazuje się, że paznokcie potrzebują silniejszego wsparcia. Słabe paznokcie mogą bowiem świadczyć o tym, że w jadłospisie brakuje produktów dostarczających witaminy A, E, wapnia, cynku i biotyny. Aby je uzupełnić trzeba zacząć łykać suplementy diety na włosy i paznokcie. Suplementy te nie zadziałają natychmiast, trzeba je łykać nawet do 3 miesięcy. Ale uwaga! Jeśli po tym czasie kondycja paznokci nie ulegnie poprawie, zgłośmy się do lekarza. Jest to konieczne zawłaszcza, gdy oprócz łamiących się paznokci mamy problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Takie objawy mogą sygnalizować poważne problemy ze zdrowiem, na przykład niedokrwistość. Bez wyleczenia podstawowej choroby nie uda się poprawić kondycji paznokci.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *