post

Wypadanie niewielkich ilości włosów jest normalne. Jeśli jednak zaczynamy tracić ich więcej warto zastanowić się nad przyczynami. Co możemy zrobić, gdy na szczotce pojawia się zbyt wiele włosów? Jakie leki możemy zastosować?

Przyczyny wypadania włosów

Więcej włosów zaczynamy tracić jesienią i na wiosnę. Kobiety zazwyczaj tracą więcej włosów po ciąży oraz po stosowaniu różnych diet odchudzających. Przyczyną wypadania włosów może być również silny stres. Jest to efekt osłabienia organizmu; gdy organizm się wzmocni, włosy po pewnym czasie same z siebie odrosną. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Co więc robić, gdy wypada ich zbyt dużo?

Kuracje z apteki

Jeśli włosy tylko kruszą się i łamią można je wspomóc odpowiednimi odżywkami albo maseczkami. Jeśli jednak włosy wypadają nam już od kilku tygodni i to w dodatku z cebulkami, ich kondycję mogą poprawić wzmacniające preparaty przeznaczone do wcierania w skórę głowy. Preparaty te okażą się skuteczne, jeśli uzbroimy się w cierpliwość. Najczęściej trzeba je wcierać w skórę głowy każdego dnia. Zaleca się przy tym wykonywać masaż opuszkami palców. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne po trzech miesiącach. Jeśli zjawisko wypadania włosów jest stosunkowo silne, ich kondycję można poprawić preparatami, które wzmacniają cebulki. Preparaty te dostępne są w specjalistycznych gabinetach i aptekach. Ich kondycja może ulec poprawie, gdy sięgniemy po preparaty do łykania, czyli suplementy diety na włosy i paznokcie. Kupując je w aptece zwróćmy uwagę, czy w ich składzie jest homocysteina i biotyna. Warto też przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Gdy włosy są osłabione, może to być oznaka braku białka, cynku, żelaza, siarki i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jadłospis należy wzbogacić o mięso, ryby, rośliny strączkowe, oleje, żółty ser, natkę z pietruszki, chrzan, rzodkiewkę.

Gdy leczenie tymi preparatami  oraz zmiana jadłospisu nie są skuteczne warto wybrać się do lekarza. Przyczyną wypadania włosów mogą być na przykład zaburzenia hormonalne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *