Jaką wybrać farbę do ścian

Wiosenne porządki i wdzierające się do naszego mieszkania słońce, często pozwalają zauważyć, jak bardzo zmieniły się nasze ściany, wyblakły kolory farby i jak rzutuje to na odbiór całego pomieszczenia. Warto wtedy pomyśleć o małym remoncie lub choćby o odmalowaniu mieszkania.


Zanim jednak przystąpimy do samego malowania, musimy wybrać właściwą farbę, która zagwarantuje nam korzystny efekt oraz da pewność, że stan te potrawa nieco dłużej niż jeden sezon, a po upływie roku nie zostaniemy zmuszeni do ponownego remontowania mieszkania. I choć teoretycznie wybór wydaję się prosty, a cały proces zakupowy, to farba biała do ścian, która jest uniwersalna i pasować będzie do każdego pomieszczenia i każdego wystroju, to w praktyce czeka na podejmowanie ważnych i odpowiedzialnych decyzji.

Przede wszystkim, zanim zakupimy farbę musimy dokładnie wiedzieć, w jakim pomieszczeniu ma ona zostać użyta

Inną farbę stosujemy bowiem do sypialni, jeszcze inną do pokoju dziecięcego lub przedpokoju, a zupełnie inną do odmalowania łazienki czy kuchni. Każdy pokój wiąże się bowiem z określonymi aktywnościami domowników, a te z kolei wpływają na sposób, w jakim traktujemy ściany, a tym samym pozostającą na nich farbę.

Do salonu oraz sypialni możemy wybrać farbę akrylową, która doskonale się aplikuje, jest wydajna, a jednocześnie prosta w użyciu

Nie zawiera ona żadnych substancji zapachowych i jest bardzo przyjazna dla zdrowia domowników. Jeżeli jednak malujemy pokój dziecka lub przedpokój, to wybierzmy farbę lateksową, która charakteryzują się większą odpornością na zabrudzenia i jest łatwiej zmywalna. Farba taka powinna z jednej strony nie magazynować brudu, a z drugiej powalać się szybko i łatwo zmywać. Oznacza to, że musimy wybrać farbę przynajmniej ze średniej półki, której klasa pozwala na zmywanie powierzchni nią pokrytych namoczonymi ścierkami, przy jednoczesnym braku wpływu na jakość substancji. Farba ta musi być też odporna na uszkodzenia mechaniczne. Na nie jest narażona tak ze strony dziecka, jak i rozlicznych osób, które przechodzą przez korytarz.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *