Jak rozpoznać dobry internetowy kantor walutowy?Liczba kantorów walutowych, które oferują nam swoje usługi za pośrednictwem Internetu, jest coraz większa. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastanawiamy się nie nad tym, czy warto z nich korzystać, ale nad tym, które z nich okażą się najbardziej wartościowe z naszego punktu widzenia.

Jak uzyskać pewność, że korzysta się z kantoru wartego zainteresowania?

1. Atrakcyjność kursów cenowych

Nawet, jeśli atrakcyjność kursów kupna i sprzedaży walut nie jest najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na wybór kantoru, nie da się ukryć, że jest to czynnik, na który zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Takie podejście jest zresztą charakterystyczne nie tylko dla samych klientów. Większość zestawień kantorów internetowych, z jakimi mamy do czynienia w sieci, również opiera się właśnie na tym kryterium stawiając na pierwszym miejscu ceny zakupu i sprzedaży walut.

2. Wiarygodność firmy

Internetowy kantor walutowy nie jest już na polskim rynku nowością, nic więc dziwnego, że swoich sił próbują na nim również podmioty, które trudno jest określać mianem przesadnie wiarygodnych. Coraz większa grupa klientów zwraca więc uwagę na to, co można przeczytać w Internecie o konkretnych kantorach. Ważne staje się również to, czy mamy do czynienia z informacjami podawanymi w sposób kompleksowy, czy też pracownicy kantoru na część pytań odpowiadają wymijająco.

3. Deklarowany czas wymiany walut

Gdy odwiedzamy klasyczny kantor mamy pewność, że gotówka natychmiast trafi do naszych rąk. Pracownicy kantorów internetowych również dążą do tego, aby transakcje miały miejsce możliwie jak najszybciej, nie zawsze jednak można liczyć na takie same terminy. Przed dokonaniem zakupu lub sprzedaży dobrze więc sprawdzić, w jakich godzinach pracuje kantor, jak szybko następuje przekaz środków i jakie prawa ma osoba, która nie otrzyma je na konto we wskazanym przez kantor terminie.

4. Poziom zabezpieczeń

Gdy decydujemy się na korzystanie z internetowego kantoru walutowego, często operujemy sporymi kwotami. Poziom zabezpieczeń naszych pieniędzmi jest w związku z tym czynnikiem, na który coraz częściej zwraca się szczególną uwagę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *