Instrukcja do gryDawniej do każdej gry komputerowej tak samo zresztą jaki do programów komputerowych dołączano obszerną instrukcję, dzięki której każdy gracz mógł się zapoznać właśnie z zasadami rozgrywki. Jednak mało kto z kupujących gry był zainteresowany czytaniem liczącej kilkadziesiąt stron instrukcji. Niekiedy, przy bardziej skomplikowanych grach komputerowych instrukcje te były niestety ale o wiele bardziej rozbudowane.

Obecnie instrukcje do gier komputerowych zdecydowanie się skurczyły. Porusza się w nich tylko kilka najistotniejszych zagadnień, z reguły szczegółowo omawiana jest też sama instalacja programu. Jeśli już dodaje się poradniki do gry to koncentrują się one na konkretnych zadaniach, które mają do wykonania gracze, a nie na samym sposobie gry.

Trainer do gry

Jest to możliwe dlatego, ze stosuje się trainer do gry, dzięki czemu podczas gry, gra sama uczy jak w nią należy grać, poruszając przy tym te aspekty z których gracz aktualnie będzie korzystał. Dzięki temu każdy może uczyć się tylko tych elementów, które są mu naprawdę potrzebne do tego, aby grać w dokładnie taki sposób jak mu pasuje. Jeśli w grze takiej jak na przykład Oblivion, gracz będzie zainteresowany skorzystaniem z magii to wyświetlony zostanie stosowny samouczek. Jeśli jednak gracz wybierze drogę wojownika to nie ma sensu, aby gra uczyła go w jaki sposób rzucać zaklęcia.

Uczenie się reguł gry

Praktycznie każda nowa gra zaczyna się też od specjalnego wprowadzenia, w którym gracze uczą się po prostu podstaw. Jeśli chcemy kupić sobie grę to zawsze warto jest sprawdzić jaka jest recenzja gry. Nawet gra która wydaje się murowanym hitem może być pełna błędów i nie dopracowana o czym na pewno wspomni recenzent. Nie pozostanie to też w żadnym razie bez znaczenia jeśli chodzi o ocenę. Nawet brak obszernego poradnika nie powinien być dla graczy problemem. Jak wiadomo zawsze przecież można znaleźć materiały takie jak solucja gry, z których dowiemy się w jaki sposób poradzić sobie z trudnościami takimi jak rozwiązanie konkretnej zagadki, pokonanie określonego przeciwnika czy też przeszkody, którą można w grze napotkać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *