Fallout 3 - poradnikiW ostatnich latach w gatunku gier RPG zaszły poważne zmiany. Klasyczne dwuwymiarowe, turowe produkcje, w których cała rozgrywka oparta była na starych zasadach zostały zastąpione nowocześniejszymi grami takimi jak na przykład oblivion solucja.

W takich grach gracz obserwuje świat gry z perspektywy pierwszej osoby. Sama akcja także jest o wiele bardziej dynamiczna. Takie gry nie zawsze mają wiele wspólnego z tradycyjnymi grami RPG, ale rozrywka, którą są w stanie zapewnić wcale nie jest gorsza.

Gra na konsolach

Przykładem może być nowoczesny fallout 3 poradnik, który od poprzednich części różni się bardzo diametralnie, do tego stopnia, że pojawiały się nawet obawy czy gra zostanie zaakceptowana przez starych fanów serii, którzy przyzwyczajeni są raczej do grafiku dwuwymiarowej. Jak się okazało przeniesienie fallout w trzeci wymiar było jak najbardziej strzałem w 10. Dodatkowo wprowadzono mechanizmy które ułatwiają grę na konsolach. W wielu momentach gra ta może przypominać nie RPG a bardziej dynamiczną strzelaninkę i trudno jest się oprzeć wrażeniu że o to samym twórcom chodziło. Na podobnej zasadzie skonstruowana jest nowa gra tego studia, a mianowicie SKYRIM. Jest to kontynuacja Obliviona, w której znajdziemy kilka odwołań do wydarzeń, które miały miejsce w świecie Obliviona, ale jest to gra całkowicie niezależna, a gracze którzy w nią grają nie muszą znać, ani nawet kojarzyć poprzednich części.

Najlepsza gra

Zdaniem graczy i ekspertów jest to jedna z lepszych gier tego studia, jakie się w ostatnim czasie ukazały i wiele wskazuje na to, że doczeka się ona licznych dodatków, a seria na pewno będzie kontynuowana. Innym, także nietypowym jak na standardy gatunkiem jest mass effect poradnik. Już za parę miesięcy spodziewać możemy się premiery trzeciej i najprawdopodobniej ostatniej gry z tego cyklu, ale już dziś można powiedzieć z całą stanowczością, że jest to gra, którą warto mieć. Bardziej klasycznym przedstawicielem gatunku RPG jest gothic 3 poradnik. Wspominamy o nim ponieważ także w tym roku powinna ukazać się jego kontynuacja, jak zapowiadają sami twórcy o wiele lepsza od poprzednich części. Do tego czasu nie pozostaje nam nic innego jak pograć w znakomite dead space solucja albo uncharted 2 solucja i cierpliwie czekać na premierę gier komputerowych, która to zbliża się do nas wielkimi krokami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *