post

Czy należy bać się karty kredytowej? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być jedynie przecząca, dzieje się tak przy tym z przynajmniej kilku powodów, które warto poznać.

Czy banki za pomocą karty chcą nas doprowadzić do długów?

Jeden z najpopularniejszych mitów dotyczących kart kredytowych mówi o tym, że jest to narzędzie, za pomocą którego banki niewolą swoich klientów. I choć zarzut ten brzmi co najmniej dziwnie, wiele osób ciągle jeszcze podchodzi do niego wyjątkowo poważnie. Warto więc przypomnieć, że bank wcale nie ma korzyści z zadłużonego klienta, a walka o zwrot zadłużenia jest kosztowna także z jego perspektywy.

Jak jednak wytłumaczyć to, że ciągle nie brakuje osób, które decydując się na kartę kredytową, znalazły się w spirali zadłużenia? Niestety, wina banku jest tu jedynie minimalna. Znacznie cięższe oskarżenia można wysunąć pod adresem samych zadłużonych, którzy zapomnieli o tym, że korzystając z karty nie wydają własnych pieniędzy, ale pozbywają się tego, co należy do banku.

Czy zasady korzystania z karty kredytowej są celowo niejasne?

Osoba, która zaczyna interesować się kartami kredytowymi, rzeczywiście może odnieść wrażenie, że nie są to rozwiązania przesadnie intuicyjne. Karta przeważnie jest opłacalna tak długo, jak długo wykorzystuje się ją do dokonywania transakcji bezgotówkowych. Poza tym trzeba spłacić ją w ścisłe określonym czasie, aby uniknąć oprocentowania. Należy też pamiętać o tym, że karta kredytowa jest ciągle łakomym kąskiem dla złodziei, zaczynając korzystanie z niej dobrze jest więc zastanowić się nad tym, jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać.

Na szczęście, wspomniane zasady nie są wcale aż tak skomplikowane, jeśli tylko chcemy poświęcić nieco czasu na ich przyswojenie. Co więcej, popularność samych kart sprawia, że poświęca się im coraz więcej uwagi. Dzięki temu ich omówienie możemy znaleźć zarówno w prasie branżowej, jak i w Internecie, a język, jakim posługują się eksperci, aby wyjaśnić, na jakich zasadach działa karta kredytowa, jest przystępny nawet w przypadku osób o ograniczonej wiedzy ekonomicznej (dowiedz się więcej pod adresem https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/visa-turbokarta,4.html).

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *