Czym jest druk 3d?Technologie zaskakują nas na każdym kroku. Gdy wydaje nam się, że już nic bardziej zaskakującego się nie wydarzy, dzieje się coś co kompletnie nas szokuje. I tak na przykład, czymś co może zupełnie zmienić obraz świata w najbliższych latach jest drukowanie 3d.

Pewnie dla wielu z Was jest to coś zupełnie nieznanego. Nic dziwnego, ponieważ niestety do Polski nadal wszelkie nowinki techniczne docierają z opóźnieniem. Jest to w zasadzie dość zadziwiające, ponieważ zdawać by się mogło że jesteśmy częścią tego najbardziej ucywilizowanego świata. Jesteśmy w końcu członkami Unii Europejskiej, prawdopodobnie największej i najbardziej wpływowej organizacji an świecie. Na każdym kroku politycy mówią także o tym, jakie to dobre relacje mamy ze Stanami Zjednoczonymi. W czasach Poslkiej Republiki Ludowej wszelkie zachodnie wynalazki był nieznane. Wtedy był to element propagandy, ale dlaczego tak jest teraz? Trudno to wyjaśnić, pozostaje mieć tylko nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Popularność wydruku 3d

Tak czy inaczej, drukowanie 3d podbija świat. W Chinach, które to w Polsce przedstawiane są jako kraj prowadzący politykę niewolniczą, drukarki 3d znajdują się we wszystkich szkołach, bez żadnego wyjątku. Czy doczekamy się tego kiedyś w Polsce? Może za kilkadziesiąt lat. Ale czym właściwie jest to drukowanie 3d i jakie daje możliwości? Trudno to krótko opisać. Drukarki 3d to przede wszystkim olbrzymia nadzieja dla nauki. Druk 3d pozwala bowiem wydrukować wszelkie niezbędne do przeprowadzani badań naukowych elementy.

Czym jest wydruk w 3d?

Drukowanie 3d najprościej można przedstawić jako tworzenie przedmiotów za pomocą drukarki. Prawda, że brzmi to nieprawdopodobnie, a jednocześnie wspaniale? Już niedługo, osoby niepełnosprawne za pomocą drukarki będą mogły wyprodukować sobie protezy, Jest to całkiem realna wizja. Niestety jak na razie, druk 3d jest bardzo drogi. Jak już wspomniano, dla niektórych krajów nie jest to żadna przeszkoda. Chiny, ale nie tylko to państwo, rozumieją, że drukowanie 3d niedługo stanie się tak popularne jak komputery czy internet, dlatego właśnie w nie inwestują.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *